سوالات مصاحبه اندرویدی


در مصاحبه اندرویدی چه می گذرد؟

در مصاحبه اندرویدی سوالاتی وجود دارند که از شما بعنوان یک توسعه دهنده اندروید انتظار می رود به خوبی به این سوالات پاسخ دهید. مفاهیمی که از آنها به وفور استفاده می شود اما همه توسعه دهندگان دقت کافی به پروسه ی در حال انجام ندارند.

در این مقاله به بررسی چند سوال رایج در مصاحبه اندرویدی می پردازیم. سوالات بیشتر در مقاله های بعدی بررسی خواهند شد.

مراحل تولید یک اپلیکیشن در اندروید را توضیح دهید

پروسه ی ساخت برنامه ی اندرویدی شامل سه مرحله می باشد.

 • مرحله ی اول شامل کامپایل شدن پوشه ی resources است. پروسه ی کامپایل با استفاده از پکیج android asset packaging tool یا AAPT انجام می شود. تمام این پوشه به یک کلاس با نام R.java کامپایل می شود که این کلاس فقظ شامل مقادیر ثابت است.
 • در مرحله ی دوم، سورس کد جاوایی پروژه، به فایل هایی از نوع .class ، با استفاده از javac ، کامپایل می شود. در ادامه این فایل ها با استفاده از ابزار ‘dx’ به بایت کدهای dalvic تبدیل می شوند. خروجی این مرحله فایلی از نوع classes.ex می باشد.
 • در مرحله سوم و آخر، apkbuilder در اندروید، ورودی ها را دریافت و خروجی android packaging apk را می سازد.

در توسعه ی یک برنامه ی اندرویدی از چه زبان هایی می توان استفاده کرد؟

در ادامه لیستی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در توسعه اندروید را بر می شماریم.

 • جاوا : محبوب ترین زبان برنامه نویسی در جهان، همواره برای هر توسعه دهنده ی اندرویدی نقطه شروع است. هم چنین اکثر توسعه دهندگان اندروید از جاوا استفاده می کنند.
 • کاتلین : در مقابل این زبان یک زبان برنامه نویسی جدید، مدرن، امن و شی گراست. با انتشار نسخه 3.0 اندروید استودیو، در اکتبر 2017 ، کاتلین به عنوان زبان رسمی برنامه نویسی اندروید معرفی شد. برنامه هایی مثل Trello، Square و Corda با زبان کاتلین توسعه یافته اند.
 • C# : با استفاده از این زبان می توان برنامه ها را به صورت native برای اندروید و ios عرضه نمود.
 • پایتون : در سال های اخیر، بعنوان یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی ظهور کرده است. پایتون یک زبان برنامه نویسی داینامیک و شی گراست و در حوزه machine learning بسیار محبوب شده است.

ابزارهای مختلف در توسعه اندروید کدام ند؟ عملکرد هر یک را توضیح دهید.

 • Sdk یا کیت توسعه نرم افزاری اندروید و Android Device Manager : ابزار sdk برای تولید و مدیریت AVD یا android virtual manager استفاده می گردد. از طریق شبیه ساز در ADV، می توان نسخه ی قابل پشتیبانی sdk را تعیین نمود. هم چنین مواردی مثل میزان فضای لازم در sd card، وضوح صفحه نمایس و سایر قابلیت ها مثل gps و صفحه لمسی را مشخص نمود.
 • شبیه ساز اندروید : که در واقع یک پیاده سازی برای دستگاه مجازی اندروید است. شبیه ساز اندروید برای اجرای فرایندهایی که در کامپیوتر طراحی شده، استفاده می شود. کاربرد اصلی آن هنگام تست و اشکال زدایی از برنامه های اندرویدی ست.
 • Android Debug Bridge (ADB): ADB برنامه ای command-line برای اشکال زدایی و دیباگ است که با sdk کار می کند. منجر به ارتباط توسعه دهنده با برنامه می شود و مواردی مثل نصب و اشکال زدایی برنامه را تسهیل می کند.
 • Android Asset Packaging Tool (AAPT) : AAPT فایل نصبی برنامه .apk را می سازد.

Context چیست؟

context در اندروید به وضعیت فعلی برنامه یا یک object دسترسی دارد. در واقع زمینه ی دسترسی به موقعیتی از برنامه را فراهم می کند، که در آن قرار داریم. به کمک context به امکاناتی مثل سرویس ها، پایگاه داده، preferences و منابع دسترسی داریم. دو نوع context وجود دارد :

 • Activity context : این context به چرخه حیات اکتیویتی وابسته است. در scope یا محدوده یک اکتیویتی یا contextِ مربوط به چرخه حیات فعلی اکتیویتی می توان از این نوع context استفاده نمود.
 • Application Context : این context به چرخه حیات برنامه وابسته است. وقتی به contextی نیاز دارید که چرخه حیات آن از contextِ فعلی جداست یا هنگامی که contextی را فراتر از scope یا محدوده ی یک اکتیویتی نیاز دارید این نوع context کاربرد دارد.

در این مقاله به بررسی چهار سوال که در مصاحبه اندرویدی رایج می باشد، پرداختیم. هر مصاحبه اندرویدی بسته به سطح مورد نظر مسائل مختلفی را مورد پرسش قرار می دهد. اما در هر مصاحبه اندرویدی پرسش ها از مفاهیم پایه شروع می شود.

به این پست امتیاز دهید

روی ستاره های کلیک کنید و امتیاز بدید

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد: 4

از امتیاز شما متشکریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image